Czym jest Vagabundog?

Vagabundog jest nieformalną grupą zrzeszającą trzy osoby i jednego psa. Wszystkich nas łączy kilka wspólnych pasji – podróże, natura, zwierzęta i wszystko temu podobne. Podróże realizowane są przede wszystkim za pomocą własnych nóg (i łap) ale i przy pomocy różnego rodzaju środków transportu. Są mniej lub bardziej dzikie, bliższe bądź dalsze, krótsze, dłuższe… ogólnie są to jednak podróże z ukłonem ku naturze aniżeli cywilizacji – mniej turystyczne, a bardziej podróżnicze.

A sam blog? Głównym celem powstania wspólnego blogu jakim jest vagabundog.pl był pomysł, który zrodził nam się w głowach dość spontanicznie. Przy którejś tam rozmowie toczącej się wokół naszych zainteresowań padło pytanie: – A może by tak zorganizować podróż życia, czyli marsz dookoła świata? Odpowiedź była również spontaniczna: – No jasne, że tak!
I tak to się zaczęło.

Tak więc blog przede wszystkim poświęcony jest projektowi jak wyżej wspomniany marsz życia. Jednakże nim dojdzie do jego realizacji, nim pojawią się pierwsze wpisy i relacje z podróży, przed nami wiele przygotowań, rozważań, załatwiania wszelkich formalnych i nieformalnych spraw pozwalających nam na wymarsz ku światu. Przygotowania oczywiście również będą na bieżąco relacjonowane. Cóż… spontaniczność spontanicznością, ale rozsądek i bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jednakże marsz dookoła świata to nie wszystko. Każdy z naszej grupy na bieżąco żyje aktywnie w miarę swoich możliwości (pamiętamy również o monotonnej codzienności), podróżuje i urządza marsze, wspólnie bądź z osobna. Takim podróżom i marszom również będą poświęcone na blogu wpisy, relacje i sprawozdania. Niekiedy będzie to bardzo krótki marsz, na przykład do puszczy, by móc w niej spędzić spokojny „weekend” na łonie natury… z kuchnią polową, namiotem lub gołym niebem nad głową. Wszelkie relacje będzie można znaleźć w zakładce „Wyprawy”.

Uwaga! Nasze większe wyprawy realizowane są charytatywnie. Ich celem jest zbieranie funduszy niosącym pomoc fundacjom pro-zwierzęcym, schroniskom dla bezdomnych zwierząt, rezerwatom i ogrodom zoologicznym, jak również lecznicom weterynaryjnym i innym możliwym akcjom niosącym pomoc zwierzętom. Szczegóły w zakładce „Zoo-pomoc”.

Blog jest w fazie początkowej swojego istnienia, także na bieżąco będą zachodzić w nim zmiany, zarówno merytoryczne jak i wizualne.

Z pozdrowieniami
Ekipa Vagabundog

Kategoria: O nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>