Charakterystyka wypraw

Nasze wyprawy charakteryzuje kilka istotnych czynników.

1. Są to wyprawy piesze, czyli inaczej mówiąc marsze. Niekiedy tylko wykorzystywany jest środek transportu pozwalający na dotarcie do miejsca startu danego marszu lub dla pokonania jakiegoś odcinka drogi nie pozwalającego pokonać go piechotą, np. przepłynięcie większego akwenu wodnego (barką, łódką, tratwą) z powodu braku jakiejkolwiek przeprawy mostowej w okolicy; przejechanie samochodem dłuższym tunelem pod pasmem górskim, bez możliwości przejścia tego pasma piechotą z różnych powodów… itp.

2. Wyprawy nasze skupiają się na pokonywaniu terenów mniej cywilizowanych, a bardziej dzikich celem obcowania z naturą i przyrodą taką jaka jest, a nie ze zgiełkiem miast, smrodem spalin, w sztucznym świetle itp.

3. Nie korzystamy z noclegów w postaci hoteli, moteli itp. Zawsze śpimy „na dziko”, pod namiotami, pod własnoręcznie wybudowanymi szałasami, w jaskiniach, pod gołym niebem… zależnie od okoliczności. Ilość gwiazdek naszego „hotelu” zależy od ilości gwiazd na niebie i jakości naszego ogniska wraz z przygotowanymi posłaniami.

4. Żywimy się prowiantem zakupionym w przydrożnych miejscowościach, a jeśli nasze zapasy ulegają wykończeniu, żywność zdobywamy sami.

5. Nasze marsze nigdy nie są z gatunku „pójść na łatwiznę”. Jeśli pójść to konkretnie.  Zawsze na trasę obieramy takie tereny, które są warte przemierzenia wielu kilometrów odległości tychże terenów, ale…

6. … również trasy te są obierane pod względem naszych możliwości i przede wszystkim możliwości psa. Nie porywamy się na ekstremum mogące zaszkodzić naszemu życiu i życiu psa. Wszelkie trasy planowane są przede wszystkim pod kątem tych czynników.

Przy wszystkich okolicznościach korzystania z dobrodziejstw natury w czasie naszych wędrówek, bacznie przestrzegamy praw tejże natury, praw cywilno-państwowych panujących na danym terenie, w danym kraju i o danej porze. Nie kłusujemy, nie niszczymy flory, która jest pod ochroną, nie zdobywamy drewna z żywych drzew… itp.

Dodatkowe informacje dotyczące naszych wypraw znajdziecie Państwo w zakładce zoo-pomoc.

Z pozdrowieniami
Ekipa Vagabundog

Kategoria: Wyprawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>